РОЗРОБКИ УРОКІВ
Труд.навчання
3 кл. Урок 23. Мозаїка з природних та штучних матеріалів |
|||||
Мета: поглибити знання учнів про мозаїку; вдосконалювати
навички роботи з різними матеріалами; розвивати творчі здібності, уяву,
фантазію, дрібну моторику пальців рук, охайність; формувати естетичне
почуття, смак; стимулювати творчий потенціал учнів.
Хід уроку. Труд.навчання
3 кл. Мозаїка з природних та штучних матеріалів Додаток |
Мета: Навчальна:фомувати
знання учнів про обробку листівки різною фурнітурою клейовим способом ,
ознайомити з класифікацією фурнітури.
Виховна: виховувати естетичне
ставлення до навколишнього середовища, з метою поліпшення профорієнтаційного
виховання, ознайомити з професійними якотями.
Розвивальна:
розвивати творчу уяву, оригінальність мислення, моторику пальців.
Дидактичні засоби:малюнки
та зразки, мультимедійна презентація.
Матеріали: клей,
ножиці, види фурнітури, папір, техніка квілінг.
Тип уроку :комбінований.
Методи
навчання: розповідь вчителя, пояснення, мікрофон, бесіда.
Форми організації пізнавальної діяльності учнів:
• фронтальна – вивчення нового матеріалу, мотивація
навчальної діяльності, закріплення
нового матеріалу, вступний інструктаж;
• групова – повторення раніше вивченого матеріалу,
практична робота, біжучий інструктаж.
Кількість учнів:15
Структура заняття
І. Організаційний момент……………………………………………...2 хв.
ІІ. Актуалізація опорних
знань......................…………………………4 хв.
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності
учнів………………..2 хв.
IV. Вивчення нового матеріалу….. ………………………………...20 хв.
V. Закріплення нового матеріалу ……………………………………. 4 хв.
VІ. Практична робота.
VІ.1. Вступний інструктаж………………………………………….6 хв.
VІ.2. Самостійна робота учнів та інструктаж вчителя……………40
хв.
VІ.3. Заключний інструктаж………………………………………..6 хв.
VІІ. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні
черговим.
VІІІ. Підведення вчителем підсумків заняття… ……………………6хв.
ХІД
УРОКУ
І. Оганізаційна частина.
1.1 Привітання і представлення.
Доброго дня діти
мене звати Софія Павлівна і урок трудового навчання проведу у вас я. Сядьте
діти посміхніться!
Схаменіться ,
некрутіться!
Любі я вас всіх
вітаю,
Творчості від вас
чекаю.
1.2 Перевірка готовності до уроку.
1.3 Упорядкування робочих місць
ІІ Актуалізація опорних знань.
Усне фронтальне опитування
1. Що таке проект?
2. Що таке
ізонитка?
3. З яких етапів
складається проект?
4. Які матеріали
використовуються для ізонитки?
5. Які види
геометричних фігур ви робили на минулому уроці із техніки ізонитка?
ІІІ Мотивація навчальної діяльності.
Дітки чому ж ми оздоблюємо ваші
листівочки такими буквами та таким
словосполученням(правильно тому що день вчителя а ваші листівки це ваш
подарунок.)
Я сподіваюся вам хочеться старанноо їх
робити щоб подарувати вашому найулюбленішому
вчителю.Ми даруємо цю листівку в честь подяки вчителю що він навчив не лінитися та вчитися.
ІV Вивчення нового
матеріалу.
4,1 Повідомлення теми і мети уроку.
Давайте запишемо тему нашого уроку.Виготовлення
листівки клейовим способом . Остаточна обробка виробу. Захист проекту.
Сьогодні ми будемо
ознайомлюватись більш детально про фурнітуру , та різні способи клейового
зєднання так як на (листівках зразках).
Я на столи вам передам зразки фурнітури
ви всі добре їх знаєте і використовуєте у повсякденному житті. Вони
звичайні як на перший погляд але якщо роздивитися які
цікавинки можна з
них зробити то захватується дух.
Класифікація фурнітури:
–
за
матеріалом;
–
за
зовнішнім виглядом;
–
за
призначенням;
–
за
способом приклеювання;
–
за
способом оздоблення;
Фурнітура- це допоміжні матеріали, які застосовують під час
виготовлення швейних виробів: ґудзики, гачки, кнопки, пряжки, нитки, корсажна
стрічка тощо.
Матеріали
для оздоблення повинні мати сучасне оформлення, високі показники якості
(міцність, гнучкість, стійкість фарбування, достатню формостійкість та
довговічність), відповідати за оформленням та властивостями основному
матеріалу, надавати виробу закінчену сталеву виразність та красивий зовнішній
вид.
Одна з
головних умов одержання міцного клейового з'єднання— висока адгезія клею до поверхонь, що
склеюються. Для цього в першу чергу необхідне добре змочування клеєм поверхонь
деталей. При поганому змочуванні до складу клею вводять спеціальні добавки,
які, крім того, сприяють зниженню залишкових напружень в клейовому з'єднанні.
Це забезпечує зростання міцності й довговічності з'єднання. Підвищенню міцності
сприяє і підготовка поверхонь, які склеюються — наприклад, збільшення
шорсткості за рахунок механічної або хімічної обробки, нанесення спеціальних
підшарків, щільне притискання склеюваних поверхонь деталей на момент формування
клейового з'єднання. Важливою умовою одержання високоміцного з'єднання є
присутність в клеї і на поверхнях, які склеюються, полярних або здатних
поляризуватися груп.
Технологія склеювання
Технологічний
процес склеювання
складається з декількох стадій:
•
підготовка поверхонь
під склеювання;(пояснення
словами)
•
нанесення клейових
матеріалів на поверхні склеювання;
•
твердіння (тужавіння)
клею.
V Закріплення нового матеріалу.
Мікрофон
Діти
то що ж ми вивчили ми зарез повторимо за допомогою методу мікрофон.
1. Як здійснюється клеєве з'єднання ?
2. Що таке фурнітура?
3. Яка класифікація фурнітури?
VI Практична
робота учнів .
6.1Вступний інструктаж.
Оздоблення листівки чим бажає ваша
фантазія.
1.Заготовлюємо блискавки,гудзики,папір
тощо...
2.Приклеюємо до основи своє
оздоблення.
3.Оформлюємо дизайн.(дизайн це ваша
уява , тобто на вашу листівку ви клеєте все те що ви вважаєте потрібним.
Отже , розпочнемо нашу роботу з
інструктажу техніки безпеки ножицями і клеєм.
Повторення
павил безпеки під час роботи :
1. На
робочому місці дотримуй чистоту і порядок.
2.
Зберігайте ножиці у спеціально відведеному для цього місці.
3.
Клеєм слід користуватися так щоб він непотрапив до очей.
4. Не
працюйте притупленими ножицями.
5.
Брудні від клею руки під час роботи витиайте серветкою.
6.
Після завершення роботи вимийте їх ретельно з милом і витріть рушником.
6.2
Поточний інструктаж
1)
Підхожу до кожної парти , контролюю роботу кожного учня , і даю короткі
вказівки, щодо правильності виконання завдань.
2)
Зміст цільових обходів робочих місць
учнів.
1-й
обхід : перевіряю правильність організації робочого місця і початку роботи.
2-й
обхід: перевірка на розуміння послідовності
виконання роботи.
Постійно
слідкую за виконанням учнями правил техніки безпеки праці та виробничої
санітарії.
Оголошення
про закінчення виконання роботи .
Переходимо
до захисту поектів.
У вас
на столі лежать запитаня по яких ви маєте написати заключний етап і виступити
зі своєю листівкою та проектом.
Розповідь
унів та захист проектів.
6.3
Заключний інструктаж
-
Прибирання робочих місць
-
Виставка робіт учнів.
-Захист
свого виробу.
-Оцінювання
та запис в щоденник.
Питання
до проекту:
1,Чому
ви обрали саме цю листівку ?
2, Для
кого ви її готували?
VIII Підсумок
уроку
–
Що
нового ви сьогодні дізналися?
–
Чи сподобалося вам на сьогоднішньому уроці?
Тема: Пап’є-маше. Виготовлення тарілочки технікою пап’є-маше.
Мета:
Навчальна: формувати знання учнів про новий
вид декоративно-прикладного мистецтва; ознайомити з технікою пап'є-маше;
Розвиваюча: розвивати творчу уяву,
оригінальність мислення;
Виховна: виховувати естетичне ставлення
до навколишнього середовища.
Обладнання: паперовий рушник, білий та газетний папір, пластикова ємність, клей,
ножиці, малюнки та зразки, мультимедійна дошка.
Тип уроку: Комбінований.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання, представлення.
Сядьте,
діти, посміхніться!
Схаменіться, не крутіться!
Любі, я вас всіх вітаю,
Творчості від вас чекаю!
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. Актуалізація опорних знань.
1.Повторення раніше вивченого матеріалу.
- Діти, а хто мені із вас скаже що таке аплікація?
- А які ви знаєте види аплікації?
- Що таке об’ємна аплікація?
- Як виготовляти плоску іграшку?
2.Повідомлення теми і мети уроку.
Відгадування загадки
Не каструля, не пательня,
не чашка, не горщик,
насипають в неї кашу,
наливають борщик. (Тарілка)
Сьогодні ми ознайомимося з технікою пап’є-маше,
виготовлятимемо декоративну тарілку. А саме яку я вам зараз покажу. (
демонстрація тарілки).
Мультимедійна презентація
III. Мотивація навчальної
діяльності.
А коли ви виготовите тарілочку, то зможете
подарувати її мамі, бабусі, сестричці, або подружці.
IV. Вивчення нового
матеріалу.
-
Діти, а ви вже чули
щось про техніку пап’є–маше?
— Що таке пап’є-маше?
Пап’є-маше (фр. papier-mache, букв, «жований папір») — паперова маса з клейкими речовинами й
наповнювачами, з якої виготовляють іграшки, маски, посуд, театральну бутафорію
тощо.
Виготовляти вироби за технікою пап'є-маше дуже
цікаво і зовсім нескладно, але ця робота потребує терпіння та акуратності. В
процесі виготовлення виробу існує лише одна складність, так як потрібно довго
сушити матеріал.
Існує декілька способів виконання робіт із
пап'є-маше. Зараз давайте спробуємо розглянути ці способи та дізнатися різницю
в виконанні робіт.
Існує три технології виготовлення виробів з пап’є-маше. За першою виріб
виготовляють пошаровим наклеюванням маленьких шматочків мокрого паперу на
заздалегідь приготовлену модель. У класичній техніці наносять від кількох до
100 шарів паперу. Зараз для цього часто використовують клей, а раніше
застосовували крохмальний клейстер. За другим методом вироби формують з рідкої
паперової маси. Папір, розрізаний на дрібні шматочки, заливають гарячою водою і
на добу поміщають у тепле місце.
Потім масу кип’ятять, віджимають, розпушують і
висушують. Отриману паперову масу ретельно перемішують з крейдою. До
паперово-крейдяної суміші, постійно помішуючи, додають клей до отримання
пластичного сметано- образного тіста. Як клей використовують суміш крохмального
клейстеру і столярного клею. Тісто виливають у приготовлену форму або наносять
шаром на її поверхні та витримують до повного висихання.
Також терміном пап’є-маше називають техніку
виготовлення тонкостінних, але жорстких зліпків з невеликих уривків паперу, що
в багато шарів приклеюють на певну форму. Частіше використовують газетний
папір. Іноді до шарів паперу додають шари тканини/марлі, щоб виріб став
міцнішим.
-А зараз дітки,час настав для відпочинку,
розпочнемо фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
Встали рівно біля парт,
Починаємо наш старт.
Ось зігнули так ручата
Й полетіли, мов качата.
Ніжками затупотіли,
Потім разом всі присіли.
До сонечка потяглися,
І у боки так взялися.
Вправо разом нахилились,
Вліво, щоб не помилились.
Руки вниз ми опустили
Й трохи ними потрусили.
Шию трішки розім’яли
І за парти посідали.
А тепер мерщій до справ,
Кожен вченим з нас щоб став.
2. Демонстрування та аналіз
зразка.
— Розгляньте зразки виробів на дошці.
Робота за підручником (с. 75)
ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ.
Отож, розпочнемо нашу
роботу з інструктажу техніки безпеки ножицями і клеєм.
Повторення правил безпеки під час роботи.
1. На робочому місці дотримуйте чистоти і порядку.
2. Зберігайте ножиці у спеціально відведеному для
цього місці.
3. Не працюйте притупленими ножицями.
4. Не тримайте ножиці лезами вгору.
5. Не користуйтеся ножицями під час ходьби класом.
6. Не заважайте товаришам, коли вони вирізають
деталі ножицями.
7. Передавайте ножиці товаришам кільцями вперед.
8. Під час різання тримайте матеріал таким чином,
щоб лезами ножиць не поранити руку.
9. Клеєм слід користуватися так, щоб він не
потрапив до очей. Брудні від клею руки під час роботи витирайте ганчіркою. Після завершення роботи
вимийте їх ретельно з милом і витріть рушничком.
Учні виконують роботу за інструкційною карткою альбому
самостійно. Учитель за потреби надає допомогу. (Ст. 60)
Поточний інструктаж
Виготовлення
нашої тарілочки
Матеріали:
•
тарілка;
•
газети;
•
клей ПВА;
•
пензлі;
•
фарби.
1. Приготуйте воду, шматочки газетного та білого паперу, клей ПВА.
2. Нарвіть папір невеличкими шматочками.
3. Покладіть невеличку тарілочку чи блюдце, змочить у воді папір та накладіть
перший шар шматочків паперу (газети) без клею. Це перший шар без клею.
4. Добре змастіть цей шар паперу зверху клеєм.
5. зверху наклеюємо ще 4-6 шарів
газетного паперу. Кожен шар паперу змащуємо клеєм.
6. Зверху рекомендую накласти шар
білого паперу.
7. Висушити виріб у сухому теплому місці. Обрізати нерівні краї і зняти з
блюдечка.
V. ВИСТАВКА
РОБІТ УЧНІВ.
- Прибирання робочих місць.
Улаштовують виставку дитячих робіт.
— Які ви молодці, ви всі впоралися із завданням.
VI. ПІДСУМОК
УРОКУ
— Що нового сьогодні ви дізналися?
— З якою технікою ви ознайомилися на уроці?
— Чи сподобалося вам працювати?
https://docs.google.com/presentation/d/1u8dUmTxU_GlWDnOSA4XqYEuynEmx_Q69/edit#slide=id.p1
https://docs.google.com/presentation/d/1r0iQOxwPSPA0_3boR3Zb6VMFS33PBkYD/edit#slide=id.p1
Немає коментарів:
Дописати коментар